Analüüs

Tahame tutvustada arhailise tikandi tähendust ka välismaalastele. Otsused teeme eelnevalt omavahel ja õpetaja Saimaga läbi arutades. Me tahame teha töö võimalikult täpse ja põhjaliku. Me õpime töö käigus kasutama tikkimis-õmblusmasinat ja saame ka arvuti kasutamise kohta rohkem teada.

Mäng on valminud ühistööna, mille valmistasid Hanna ja Johanna. Tegime tihedalt koostööd õpetaja Saima juhendamisel. Hanna vastutas rohkem blogimise eest ja Johanna õmblemise ja tikkimise eest. Võime öelda, et õppisime töö käigus palju – tikkimis- õmblus masina kasutamist, tava õmblusmasinaga õmblemist, arvutis tikandi kujundamist, piltide tegemist ja alla laadimist nutitelefoniga.

Töö tegemise etapid:                                                                                                                                        
  1.        Kavandi tegemine
  2.       Materjali valimine
  3.        Siksakiga ruudustiku õmblemine
  4.        Esimeste arhailiste tikandite tikkimine
  5.        Tikkimisõmblusmasinaga lähemalt tutvumine
  6.         Esimese mängunupu proov
  7.         Teiste tikandite tikkimine
  8.        QR koodide lisamine. Nende all on peidus põhiliste motiivide tähendused, mida ise      tutvustame väikeses videolõigus.
  9.           Mängu alumise osa väljalõikamine ( lõikasime selle sama suure kui pealmise poole)
  10.          Õmblesime need kaks poolt kandiribaga kokku.


Illustreerivaid fotosid nendest saab näha meie blogist. Loovtööd käisime tegemas igal teisipäeval, jaanuaris ja veebruaris veel tihedamalt.
Õppisime kasutama tikkimis masinat. Rakenduse 5D Embroidery  kasutamist ja sellega erinevate mustrite kujundamist. Kasutasime ka oma nutitelefone piltide tegemiseks, et jäädvustada kuidas meie töö valmib. Kasutasime ka õpetaja sülearvutid ja käsitööklassi lauaarvutit. Tegime ka paar video lõiku, mille filmis õpetaja Saima.

Innovaatilisus

Tikkimismasinaga tikitud mäng on kestvam ja kaunim kui paberist tehtud lauamäng. Selle mängu teeb uuenduslikuks meie rahvakultuurist pärit sisu kasutamine kaasaegsete tehniliste vahenditega. Näiteks saab lisateavet nelja põhimotiivi kohta (rist, sõõr, roos, elupuu) QR koodidega, kus töö autorid tutvustavad blogis ise nende nelja arhailise tikandi põhielementide tähendust. Lisaks mängurõõmule saab ka targemaks ja õpib ka tehnilisi vahendeid kasutama. Meie tikandi põhimotiivid on kindlasti olemas ka paljude teiste maade rahvuslikus käsitöös.

Kasutatud internetiallikad:

Eesti tikandid. 280 rahvuslikku mustrit
Arhailine mulgi tikand
Internet: https://ideepank.wordpress.com/2011/07/18/arhailine-mulgi-tikand/         

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar